14 Nisan 2013 Pazar

Bağımlı olmuşum la ben


Yine bir Dedektif Kurukafa kitabının ardından yerlerde sürünme durumuna geçmiş bulunmaktayım. Kitabı hemen okuyup bitirmek ve bunun ardından bitirdim diye komalara girmem serinin hangi kitabında sona erecek çok merak ediyorum ve umutla bekliyorum.

Kitap bu sefer daha da deli idi.Özellikle Leonard Cohen ve Alacakanlığa yaptığı göndermeler müthişti.(İlki iyi,ikinci yere sokup batıran cinsten(en sevdiğim de oynu))

Ayrıca 'herkesin içinde iyi ve kötü vardır,asıl olay hangisini seçtiğindir'teması ve Lord Vile ile Darqusse'nin dövüşü falan mümmüthişti.

Tekrar ve tekrar(Aynı Avatar:Son hava bükücü'de olduğu gibi)paranormal güçlerin olmamasına üzülüyorum,kahroluyorum falan.
 
 
Melancholia
Kitabın Assolisti
 
 
China Sorrows.Kuul kadın.
 
 
Tabii ki de Dedektif Kurukafa
 
 
Vampirimiz Caelan mı ne o
(arka planda kalan bir karakter,merak etmeyin vampilerle ilgisi yok kitabın)
 
Valkyrie Cain.Bu kitap da azcık uyuzlaşsa da çok da  sinir bozucu değildi.
 
Tekrar ediyorum.Artemis bu seriyi çocuk bölümüne koysa da kesinlikle bir çocuk kitabı değil.Lütfen kitap alacaksanız da gidip bu seriyi alın başlayın.

2 yorum:

Şizofren Ninja dedi ki...

Ben de en son bu kitapta kalmıştım. Sonlardaki Caelan kısımları çok komikti ama dediğin gibi, Valkyrie uyuzlaştı biraz. Ergenlik kafasına vurdu herhalde.

MELEKSİ BÖĞÜRÜŞLER dedi ki...

Fletcher yerden göğe kadar haklıydı.Böyle bir benmerkezcilik bir 'gencim güzelim istediğimi yaparım'havaları.Yine de Bella gibi Mary-Sue'ya bağlamaması güzeldi.Yazarın blogu var bu arada.Haberin olsun