29 Haziran 2014 Pazar

Çok Sevgili Bilinçaltım Tasviplendi.


*Çok üzücü bir rüya gördükten sonra moralim düzeltmek için sonraki rüyamda alışveriş yaptığımı gösteren bilinçaltıma adıyorum bu gönderiyi. Sen olmasaydın ne yapardım bilinçaltım. Bff. xxxo.

*Sınavda yüksek puan alayım diye değil de zaman geçsin diye çözdüğüm Türkçe ve İngilizce paragraf soruları hep  çevre kirliliği ve küresel ısınma ile ilgiliydi. Her soruda misantropinin niçin var olduğunu tekrar anladım ve kanım bu yaklaşıma biraz daha ısındı.

*Yazın saçım külfet, kışın en iyi arkadaşım.

*Meğer yazma isteğimi sömüren şarkı dinlememmiş. İkisi bir arada götüremiyorum. Aklım özellikle klipte kalıyor. Sanki yazarken müzik dinlediğimde arkamdan saçımı biri çekiyor, o derece.

*24 yaşıma girmemle birlikte daha doğrusu 24. yaşıma girdiğimi fark ettiğimde davranışlarımla tipimin yaşadığım ömür ile paralel gitmediğini gördüm. Sanki ömrüm karakterime bir beden büyük gibi. Oturmuyor o yıllar üstüme. Ortayı nasıl tutturmam gerektiğini de bilmiyorum.

*Mesela annem bana Hello Kitty'li cüzdan almış, "Senin sevdiğini biliyorum, seversin sen."dedi. Pespembe üzerinde hello kitty yüzleri ile dolu kocaman cüzdanı uzatarak. Alıp yanağıma bastırmadım ama kullanırım onu ben ya. ühühühü. Seviyom Hello Kitty'yi. Ühühühü.

*Türkiye'deki  fantastik yazan tüm bayanların kitaplarını alarak onları desteklemeye karar verdim. Özellikle ilk kitaplarını basan yazarları bilmek istiyorum ama nette pek birşey çıkmadı. Sizin bildikleriniz varsa lütfen bir güvercin uçuruverin pencereme.

*Bi ara kendimi çekilişlere (çelişkilere yazacaktım, içimde fırtınalar, dilemmalar) verdim ve bir tane bile çıkmadı. Önüme gelen çekilişe katıldım, olsa makyaj ürünü çekilişine bile katılacaktım ama yoktu. Zaten bir bok çıkmadı, ne şans lan.

*Şimdi düşündüm de aslında Türkiye'de doğru düzgün fantastik ve bilimkurgu derneği benim bildiğim sadece Fabisad var. Şu da linki;http:  www.fabisad.com  Ama şimdi benim elimde olsa sadece bayan üyelerin olduğu bir Fantastik ve Bilimkurgu derneği açardım. Ama kötü kalpliyim, ergen aşk romanları yazanları kabul etmezdim. Başkan benim. Kurul da kurarım ama son söz benim. Ergen aşk fantastik kitapları buradan geçemez. Evet, böyle bir dernek açmamız lazım. Aklımızda bulunsun. 50. yaşımıza kadar yapmamız gerekenler listesine ekleyeyim. Haydi breler.

* Yukarıda çok despot görünsem de bizli cümleler kurdum. Daha tanımadığım insanlarla şimdiden iş birliği yaptım. Bence çok kötü kalpli değilim.

*Şarkı sözü yazmak çok zor.

*Geçen gün Johnny Depp ve Winona Ryder'ın birbirleri hakkında verdikleri röportajı okudum, içim kan ağladı neden bilmiyorum. Winona ile kendimi fazlasıyla bağdaştırdım ve bir paragraflık şeyi okuduktan sonra tüm gün o ilişkiyi ben yaşamışım gibi acısını çektim. Bazen anlamsız bağdaştırmalar yapıyorum, tasvip etmediğim duygusallıklara giriyorum.

*Blair Cadısını izledim, korkudan dilini yutucam beklentisiyle başladığım filmin son on dakikasını  atlayarak geçtim. Ben mi bir bok anlamadım diye düşünüyorum.

*Apartmanın yanındaki parkta takılan çocukların birbirlerine ana avrat küfretmelerinden yeminle bıktım usandım, tiksindim yahu. Pislikler ya. Daha bedeninin ne işleve sahip olduğunu bilmeden küfür ediyorlar aklım çıkıyor gerçekten. Dayanamıyorum.

*Milletin yazım yanlışlarını o kadar çok düzeltmeye ve eleştirmeye başladım ki ben de burada yanlış yapıyor muyum diye yavaştan yavaştan işkillenmeye başladım.

6 yorum:

Adsız dedi ki...

rüya demişken geçen gün rüyamda paralel evrenlerden yazışıyorsuk hemde mesajları tişörtüne yazıp çamaşır askısına asıyordun bende askıdan alıp yazıp tekrar asınca yazışmış oluyorduk. anlatabildimdi bilemedim, hayal gücüne emanet ediyorum rüyamı.
ıamyouroldfriendwhoforgotyourbirthday.bythewayyouarenot24youare23.loveyou.

MELEKSİ BÖĞÜRÜŞLER dedi ki...

Bir rüya güncesi tutar mısın lütfen? Sonra onları büyük amaçlar için kullanacağız. Rüya güncesi tut.

youaremyoldfriendandyoushouldknowthatıdontcareaboutbirthdays.youarerightıam23yaaayyyy.loveyoutoo

Adsız dedi ki...

rüya güncesi?? sen benden edincimi işleyime dönüştürmemi istiyorsun ha.

Freud'um da olacak mısın peki???

sanki bazen çok ütopistsin.

'Colourlessgreenideassleepfuriously'saysChomskyasanexampleofasentencethatisgrammaticallycorrect,itissomehowrelatedtooursubject.

MELEKSİ BÖĞÜRÜŞLER dedi ki...

Freud'un da olurum Chomsky'n de olurum. Kendini bana bırak.

Elimde değil, kanımda ütopya akıyor. Benim gibi pesimist bebenin ne işi var ütopyayla değil mi?

Iwishyouhadabloglikeolddaysyouknow.

Adsız dedi ki...

hayat seni pesimist olmaya ittiyse bu senin suçun mu :D:D:D:D içindeki ütopisti serbest bırak!

aç kapa aç kapa yalama oldu blog işi bende ha. başka projelerde görüşelim ;)

#kpss#tomorrow#bigday#%50#onestepclosertostandonmyownlegs#nervousness#wishmegoodluck#cehennemindibindesınavyeri

MELEKSİ BÖĞÜRÜŞLER dedi ki...

Başka projelerde görüşelim öyleyse.

Sana boş başarılar yavru kuş.

youcandoityouwilldoit.